Türkiye'nin En Kapsamlı Yazilim Satış Firması

Perfmatters, WordPress sitenizin birçok küçük bölümünü optimize etmenize yardımcı olur. Sayfaları önbelleğe almaz, ancak bu eklentiyi bir önbelleğe alma eklentisiyle eşleştirmek harika bir seçenektir.

Öncelikle Perfmatters, WordPress’te çoğu sitenin ihtiyaç duymadığı birçok küçük ayarı devre dışı bırakmanıza yardımcı olur. Örneğin, emoji yazı tipi, WordPress sürüm numarası, Dashicons vb. Bunların tümü kendi başlarına küçük değişikliklerdir, ancak bir dizi gereksiz HTTP isteğini toplu olarak kaldırabilir.

Ayrıca, belirli sayfalara koşullu olarak JavaScript / CSS yüklemenizi sağlayan güçlü bir komut dosyası yöneticisi aracına sahiptir. Örneğin, iletişim formu eklentiniz komut dosyalarını site genelinde yüklüyorsa, bunu değiştirmek için Perfmatters’ı kullanabilirsiniz, böylece yalnızca komut dosyalarını iletişim sayfanıza yükler. Bu, site genelinde gereksiz HTTP isteklerini azaltmanın başka bir yoludur.

Diğer yararlı performans ayarları aşağıdakileri içerir:

  • DNS önceden getirme
  • Heartbeat API’yi devre dışı bırakma
  • Analitiği yerel olarak barındırma
  • Ön bağlantı
  • Ayrıca bir CDN’ye bağlanmanıza da yardımcı olabilir.

Genel olarak, halihazırda bir önbelleğe alma eklentisi kullanıyorsanız, WordPress performansının birçok küçük parçasını optimize etmek için bu eklenti harika bir eklentidir.

WP Rocket gibi Perfmatters da premium bir eklentidir.

Siteniz Kurmak İçin Yardıma Mı İhtiyacınız?

wdwdwd